Jakie meble kupić na początku – jako pierwsze do nowego mieszkania?

Jakie meble kupić na początku – jako pierwsze do nowego mieszkania?
Udało się, w końcu zdobyłeś swoje wymarzone mieszkanie. Twoje. Własne. Pojawia się teraz kwestia jego urządzenia. Jakie meble kupić na początku – jako pierwsze do nowego mieszkania? Tak, żeby już na wstępie nie obciążyć się ogromnymi kosztami, a jednocześnie móc normalnie funkcjonować w nowym domu. Które meble są zdecydowanie najważniejsze i powinny być kupione jako pierwsze? Wszystkiego dowiesz się z tego właśnie artykułu.

Zakup pierwszych mebli do nowego mieszkania to prawdziwa sztuka kompromisu


Wydać wszystkie oszczędności lub wziąć kredyt i kupić od razu całe wyposażenie, o jakim od dawna marzysz? Czy może w ogóle odpuścić sobie meblowe zakupy na kilka miesięcy, spać na kocu, jeść, siedząc „po turecku” i poczekać aż gotówka znów pojawi się w portfelu? A może oszczędnie rozdysponować te pieniądze, które masz, kupując wyposażenie, które niekoniecznie Ci się podoba, ale które w końcu pozwoli Ci zakończyć etap kupna domu i jego urządzenia? Cóż, zmartwimy Cię – ani jedno, ani drugie, ani trzecie. Zakup pierwszych mebli do nowego mieszkania to prawdziwa sztuka kompromisu; znalezienia złotego środka między tym, co niezbędne a tym, co upragnione.


Jak zaplanować zakup pierwszych mebli do mieszkania?


Skup się na tym, co naprawdę niezbędne

To jest dla Ciebie ważniejsze? Komoda i szuflady na skarpetki czy łóżko, na którym będziesz mógł się porządnie wyspać? No właśnie. Jako pierwsze powinno kupować się meble, które są wręcz niezbędne w codziennym funkcjonowaniu; z których korzysta się każdego dnia, czasami wielokrotnie.

Zdecyduj, jaki materiał, jakie wykończenie, jaki kolor i rozmiar Cię interesuje

Drewno? Płyta MDF? Metal? Pamiętaj, że najlepszy jest ten materiał, który spełnia Twoje oczekiwania oraz potrzeby. Podobnie z wykończeniem. Innego rodzaju obicie sprawdzi się u rodziny z dziećmi, a inne u singla, wielbiącego elegancję i nowoczesny sznyt. A kolor? Meble powinny być spójne nie tylko między sobą, ale także ze ścianami i akcesoriami. Za to co do rozmiaru, dobieraj go z rozwagą, bo niestety bardzo łatwo jest stworzyć przytłaczającą aranżację, która, choć na pierwszy rzut oka piękna i stylowa, będzie męczyć i po jednym czy dwóch sezonach wymusi na Tobie ponowny zakup nowych mebli, zupełnie od podstaw.


4 meble, które warto kupić jako pierwsze


1. Łóżko

Potrzebujesz energii. Choćby po to, by mieć siły na dalsze planowanie i urządzanie swoich wymarzonych kątów. Aby ją uzyskać, potrzebujesz łóżka. Wygodnego, które umożliwi Ci głęboki, spokojny sen. To zdecydowanie numer jeden w meblowych zakupach. Przy czym, jeśli nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, żeby od razu podarować sobie pięknie wyściełane, duże łóżko, z zagłówkami i stelażem, możesz wybrać choćby materac. Byle dobrej jakości i w pełni dopasowany do łóżka, które kupisz później – kiedy już odkujesz się finansowo.

W naszym sklepie internetowym stworzyliśmy osobną kategorię, w której zebraliśmy wszystkie oferowane przez nas materace.

2. Stół lub biurko

Po odpoczynku przychodzi pora na jedzenie i pracę. A do tego niezbędny jest stół. Rozmiar dobierz zgodnie z dostępną powierzchnią użytkową. Materiał – nie tylko zgodnie z upodobaniami, ale także jego funkcjonalnością i myślą o przyszłych meblach, które zasilą Twoją jadalnie, kuchnię lub salon. Dobrze bowiem gdyby stylistycznie były ze sobą zgodne.

Jasne i ciemne, nowoczesne i rustykalne, duże i małe – tutaj znajdziesz niemalże wszystkie rodzaje stołów.

3. Krzesła

Skoro stół, to i krzesła. Na początek te najważniejsze, czyli do kuchni, jadalni lub salonu. Na krzesła do biura, pokoju dziecka lub sypialni przyjdzie czas później. Jeśli chcesz oszczędzić sobie trochę czasu, krzesła kup w zestawie ze stołem. Jeśli nie, nic nie stoi na przeszkodzie, być zdobył je osobno. Zrób to jednak z odpowiednią dozą rozwagi i pomyślunku, żeby całe sypialniane lub jadalniane wyposażenie miało choć kilka elementów wspólnych; by było stylistycznie spójne. To stworzy w Twoim nowym mieszkaniu pożądaną harmonię; pozwoli Ci czuć się w nim spokojnie i bezpiecznie.

I wiesz co? Krzesła też znajdziesz w naszym sklepie.

4. Sofa lub kanapa

Choć na upartego dałoby się odpocząć na łóżku lub krześle, bardzo często to właśnie kanapa stanowi centrum każdego domu. To nie tylko miejsce relaksu, ale także kontaktu z bliskimi. Co ważne, jest to miejsce neutralne – nie kojarzące się bezpośrednio ze snem, tak, jak sypialniane łóżko ani z pracą, jak najczęściej kojarzy się krzesło. Jeśli jednak nie masz teraz pieniędzy na zakup wymarzonej sofy, możesz potraktować ten podpunkt jako pierwszy z „meble, które warto kupić w następnej kolejności”. Bardzo ważny, ale nie najważniejszy.

Zatwierdź komentarz

Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Powrót
Moje konto
Zamknij

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć